Share:
 

Team Selections

Season 
Round 
Grade 
Warragul and District Cricket Association - Division 1
Round 5 - Sat 10 Nov 2018 (12:30PM), Sat 17 Nov 2018 (12:30PM)
EllinbankdefWestern Park
Umpires: Umpire1: Robert McKee  
Scorers:  Not specified
Gray, Jeremy
Ferguson, Troy
Pulham, Nathan
Pandolfo, Daniel (+)
Masterson, Sean
Spicer, Benjamin (c)
Fairbank, Nicholas
Robertson, Thomas
Farthing, Matthew
Robertson, William
Stern, Charlie
Pandolfo, Michael
 
The following players did not play on:
Day 1
Robertson, William
 
Batson, Joel D
Fawcett, Dale G
Wakefield, Matthew d
Diston, Leigh (c)
Gangodawila, Sanjaya K
Sheehan, Daniel
Croft, Jason
Harper, Zane F (+)
Lehman, Troy
McDonald, Tyler
O'Connor, Liam
Warragul and District Cricket Association - Division 2
Round 5 - Sat 10 Nov 2018 (1:00PM), Sat 17 Nov 2018 (1:00PM)
Western ParkdefEllinbank
Umpires: Umpire1: Les Harmer  
Scorers:  Not specified
Croft, Peter
Gavin, Alex P
McCluskey, Paul (+)
Gilbert, Luke
Batson, Jason
Burn, Dave (c)
Barnes, Jack
Modaffari, Michael
Feltham, Adam
Kennedy, Fletcher P
Garner, Matthew
McMillan, Sam
 
The following players did not play on:
Day 1 Day 2
McMillan, Sam
McCluskey, Paul
 
Pratt, Samuel
Murphy, Mathew K
Van Steensel, Nathan J
Pratt, Lachlan
Rogers, Luke
Pandolfo, Jack
Pyle, Lachlan
Guy, Mathew
Joyce, Bryce (+)
Mcguiness, Ryan
Notman, Jaxon
Pallot, Chris
 
The following players did not play on:
Day 1
Rogers, Luke
Warragul and District Cricket Association - Division 3
Round 5 - Sat 10 Nov 2018 (1:00PM), Sat 17 Nov 2018 (1:00PM)
Neerim DistrictdefWestern Park
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Bransgrove, Brett
Cumming, Matt
Law, Cameron
Fusinato, Bradley
George, Davin (+)
Whyte, Billy
Fleming, John D (c)
Parker, Tom
Sayburn, Mitchell
Ferguson, Dave
McCann, Travis
 
Coach: Fleming, John D
 
Cheeseman, Sam
Hilton, Daniel (+)
Sauze, Joshua M
Harper, Kurtis
Briggs, Stephen
Rabl, Michael
Maher, Travis (c)
Spicer, Brendan
Kennedy, Elliot
Talbot, Michael
Baker, Kyle
Mitchell, Angus
 
The following players did not play on:
Day 1 Day 2
Mitchell, Angus
Briggs, Stephen
Warragul and District Cricket Association - Division 5
Round 4 - Sat 10 Nov 2018 (1:00PM), Sat 17 Nov 2018 (1:00PM)
Western ParkdefBuln Buln
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
D'Amico, John-Paul
Laffy, John
Laffy, Samuel J
Thompson, Kristian (c)
Johnson, Adam (+)
Kelly, Richard
Hickman, Alistair
Gautam, Raman
Baker, Josh
Winfield, Dave
Roberts, Matthew
Ward, Lane
Wettenhall, Chris
Vo, Duy
Winfield, Josh
 
Coach: Batson, Sam
Scorer: Gill, Chris
The following players did not play on:
Day 1 Day 2
Kelly, Richard
Winfield, Josh
Vo, Duy
Johnson, Adam
 
Jolly, Mitchell
Dennison, Brian J
O'Neill, Luke
Hendrikse, Will
Axford, Lachlan (+)
Mulconry, Angus (c)
Wall, Brendan
Walsh, Brock
Summers, Andy
Sherrard, Riley
Wall, Robert
Jagoe, Jesse
Warragul and District Cricket Association - Under 16
Round 6 - Sat 17 Nov 2018 (8:45AM)
Longwarrydef byWestern Park
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Roberts, Matthew (+)
O'Connor, Liam
Whitelaw, Nicholas
Thoppil, George
Fennell, Liam
McDonald, Jack
Garner, Matthew (c)
Hefford, Jackson
Gardiner, Tom
Konstanty, Jacob
 
Coach: Barnes, Jack
Warragul and District Cricket Association - Under 14
Round 6 - Sat 17 Nov 2018 (8:45AM)
Western ParkdefGarfield-Tynong
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Baker, Kyle
Mills, Adam
Taylor, Jacob
Fleming, Connor
Thoppil, Harry
Garner, Luke (+)
Ward, Lane (c)
McCluskey, Connor L
Murfet, Toby
Fawcett, Tom
BROOK, Tom
Faisal Wahid, Ibrahim
 
Coach: Ward, Clint
 
Davis, Carter (c)
Van Den Berghe, Jake
TENACE, BEN
Pickering, W
Valentich, Luke
Burgmann, Archer
Nibbs, Kade (+)
Braaksma, A
Maxwell, L
Anile, B
Zaccari, Theodore
Telford, Ignatius
 
Coach: Burgmann, Tate
Warragul and District Cricket Association - Under 12
Round 5 - Wed 21 Nov 2018 (5:00PM)
Western ParkvDrouin Maroon
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
select
Select Grade:
GRADE RND DATE HOME TEAM   AWAY TEAM  
WDCA:Division 1 4 27 Oct 18
3 Nov 18
Drouin
   def by  
Western Park
WDCA:Division 1 5 10 Nov 18
17 Nov 18
Ellinbank
   def  
Western Park
WDCA:Division 2 4 27 Oct 18
3 Nov 18
Western Park
   def by  
Drouin
WDCA:Division 2 5 10 Nov 18
17 Nov 18
Western Park
   def  
Ellinbank
WDCA:Division 3 4 27 Oct 18
3 Nov 18
Buln Buln
   def by  
Western Park
WDCA:Division 3 5 10 Nov 18
17 Nov 18
Neerim District
   def  
Western Park
WDCA:Division 5 3 27 Oct 18
3 Nov 18
Western Park
   def  
Drouin
WDCA:Division 5 4 10 Nov 18
17 Nov 18
Western Park
   def  
Buln Buln
WDCA:Under 16 3 27 Oct 18
Western Park
   def  
Hallora
WDCA:Under 16 4 3 Nov 18
Buln Buln
   def  
Western Park
WDCA:Under 16 5 10 Nov 18
Western Park
   def  
Ellinbank
WDCA:Under 16 6 17 Nov 18
Longwarry
   def by  
Western Park
WDCA:Under 14 4 3 Nov 18
Western Park
   def  
Buln Buln
WDCA:Under 14 5 10 Nov 18
Hallora
   def by  
Western Park
WDCA:Under 14 6 17 Nov 18
Western Park
   def  
Garfield-Tynong
RankNameRunsGradeRound 
1 Matthew d Wakefield107Division 15
2 Kristian Thompson86Division 53
3 Sanjaya K Gangodawila79Division 15
4 Stephen Briggs56Division 34
5 Adam Feltham54Division 24
6 Leigh Diston54Division 12